webbranding

همه چیز در مورد Page Rank گوگل

Page Rank چیست ؟

پیج رنک گوگل ، یکی از فاکتور های الگوریتم گوگل می باشد که برای اندازه گیری اهمیت یک صفحه در رابطه با دیگر صفحات موجود در فهرست موتور جستجو استفاده می شود. پیج رنک از مفهوم لینک ها به عنوان فاکتوری در رتبه بندی استفاده می کند .


صفحه ای که بیشتر به آن مراجعه می شود ، احتمالا اهمیت بالاتری دارد ، و در نتیجه رتبه بالاتری را کسب می کند.هر صفحه ای که به صفحه ای دیگر لینک می شود ، رتبه صفحه مقصد را افزایش می دهد .
مقادیر Page Rank تنها چند بار در سال تغییر می کنند و بعضی اوقات اطلاعات بسیار قدیمی هستند ، گوگل معمولا از فاکتور های بروز تر برای رتبه بندی استفاده می کند.
Page Rank ، با استفاده از لینک ها محبوبیت کلی را اندازه گیری می کند ، با موضوع سایت کاری ندارد ، ساخت لینک ها ی مرتبط طبیعتا page Rank بالاتری را نیز در پی دارد ، علاوه بر این تعداد زیادی لینک غیر مرتبط با محتوای سایت ، Page Rank سایت آسیبی جدی خواهد خورد . .همچنین پیج رنک ، به عنوان شاخصه مورد اعتمادی برای کاربران در آمده است ، زیرا آنها ارزش و اعتبار بیشتری برای سایت هایی که رتبه بالاتری  دارند ، قائل می شوند ، در واقع ، Page Rank هم برای نشان دادن همین ارزش و اعتبار طراحی شده است ، با استفاده از پیج رنک ، حداقل کاربران می دانند  که گوگل سایت های غیر مرتبط و بی ارزش را از طریق کاهش یا صفر کردن Page Rank مجازات می کنند.
Page Rank  گوگل تنها الگوریتم رتبه بندی متناسب با لینک ها نمی باشد ولی یکی از محبوب ترین آنهاست ، اما با آمدن الگوریتم جدید گوگل یعنی پنگوئن کمی بازار لینک ها و بک لینک ها ، خراب شده است و گوگل شدیدا با لینک های غیر مرتبط و اسپم ها برخورد می کند و کلا می توان گفت که دیگر این موتور جستجو رابطه خوبی با لینک ها ندارد.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری