webbranding

سه لایه اصلی در برندینگ

سه لایه اصلی در برندینگ

برندینگ امروزه معنا و مفهوم اساسی پیدا کرده است و شرکت های بزرگ و کوچک تجاری و غیر تجاری سعی بر این دارند که برند سازی کنند ، این مقاله سه 3 سطح اساسی از برندینگ را معرفی می کند که بسیارمهم و کاربری هستند.


برند در معنای فرهنگی

این گزینه به این معناست که مصرف کنندگان چه درکی از کسب و کار شما داشته باشند ، آیا برند یا نام تجاری شما بیان کننده یک غرور ملی است ؟؟؟ گاهی اوقات بهره مندی از چنین نام هایی در برند سازی (برندینگ) بسیار حائز اهمیت می باشد.
ولی ممکن است برندهایی نیز باشد که ممکن است ارتباطی با غرور ملی نداشته باشد ولی دارای نقش بسیار اساسی و مهمی در جوامع هستند همانند گوگل و فیس بوک ، این دو کمی دنیای واقعی و مجازی را شکل داده اند ، یکی از دلایل این موفقیت مردم و مخاطبین بوده است ، زیرا هم گوگل و هم فیس بوک فقط برای راحتی کار مخطبان تشکیل شده اند.

برند در معنای جمع و اجتماع

ممکن است که معنای جمع و اجتماعی نیز بخشی از فرهنگ باشد ولی در اصل یک سطح جداگانه محسوب می شود ، ارتباطات نشان دهنده ی یک جامعه محلی است ، حمایت افراد ، مخاطبین و همکاران از برند شما می تواند بسیار در امر برند سازی کمک شما باشد. حمایت این افراد می تواند تعهد ایجاد کند و نشان دهنده وفاداری شما به مخاطبان باشد ، قدرت یک برند در درک جامعه گنجانده شده است ، به عنوان مثال شرکتی مثل اپل می داند که چه محصولی را تولید کند که باب میل مخاطبین باشد.

برند در معنای فردی

سعی کنید تمام تمرکز خود را به ارائه خدمات به کل جوامع و شرکت ها جلب نکنید ، افراد نیز هستند !، در اصل یک جامعه مجموعه ای از افراد می باشد ، سعی کنید به تک تک مخاطبین و مشتریان خود خدمات خوبی را ارائه دهید ، گاهی اوقات معنای فردی به مراتب از جمعی ارزشمند تر می باشد به عنوان مثال گاهی اوقات بیمه فردی از بیمه یک شرکت بسیار مهمتر می باشد.
با مطالعه این سه لایه در برندینگ حتما متوجه شده اید که بهترین گزینه برای برند سازی تفکر است ، باید تفکر شما نسبت به فرهنگ و جامعه جلب شود ، گوگل فهمید که مردم نیاز دارند که اینترنت را کوتاه ترین زمان ممکن جستجو کنند ، باید فکر کنید که جامعه به چه خدماتی نیاز دارد ، خدمات خود را به خوبی ارائه دهید و برند سازی کنید.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری