webbranding

بر روی گوگل متمرکز نشوید

بر روی گوگل تمرکز نکنید

در سال گذشته شرکت گوگل یک لیست از استانداردهای خود منتشر کرد و موارد آن کمی با استاندارد های قبلی متفاوت بود. در گذشته راه های موفقیت در موتور های جستجو شامل موارد کمی بود و با خرید چند لینک و چیزهایی شبیه به آن نتایج مربوطه حاصل می گردید، اما متاسفانه یا خوشبخانه با آمدن الگوریتیم های جدید گوگل (پاندا و پنگوئن) این متد کمی قدیمی تغییر یافته اند، به هر حال بعضی از سایت ها هنوز امیدوارند که رتبه گذشته خود را حفظ کنند.
در این یادداشت، به شما روش هایی را خواهیم گفت تا وب سایت شما بیش از پیش در بین موتورهای جستجو محبوب گردد، روش هایی را بیان می کنیم که هیچ ارتباطی با آپدیت های گوگل نداشته باشد ولی در موتور جستجو از آنچه فکر می کنید موثر تر عمل نماید.

محتوایتان را  برای بازدیدكنندگان و مشتریان خود بنویسید نه برای موتورهای جستجو

هدف نهایی شما كاربران هستند نه موتورهای جستجو، محتوای مفید و منحصر به فرد اثرات خوبی را برای شما به همراه دارد از جمله:

محبوبیت نام تجاری شما و تبدیل شدن سایت شما به یک مرجعی قابل اعتماد.

شما برای درک احتیاجات بازدیدکنندگان سایت خود نیاز به زمان دارید، برای این کار باید سوالاتی را از خود بپرسید و خود پاسخ آن را بدهید ؟

  • کاربران شما چه کسانی هستند؟
  • کاربران شما بیشتر از کدام کشور هستند؟
  • کاربران از وب سایت شما چه انتظاراتی دارند؟
  • برای کاربران شما چه چیزی بسیار مهم است؟

پس از اینکه به سوالات خود و تجزیه و تحلیل رفتار و اطلاعات کاربران پاسخ دادید، با استفاده از دانشی که به دست آوریده اید شروع به ایجاد محتوای باب میل کاربران نمائید.
برای ارتباط بیشتر با کاربران و ایجاد مقالات جدید، شما می توانید از ویدئو ها، اینفوگرافیک ها و پادکست های جالب استفاده نمائید.

محتوای جدید و منحصر به فرد ، کلید موفقیت شما

اگر 99 درصد صفحات وب سایت شما، دارای مطالب تکراری و کپی از سایت های دیگر باشد، متاسفانه شما توسط الگوریتم پاندا نابود خواهید شد، بهترین راه حل برای این مشکل بازنویسی تمام محتوای صفحات می باشد، این کار ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد ولی شما با این کار آینده خود را تضمین می نمایید.

کپی کاری هیچ جایگاهی در گوگل ندارد. شاید کار بسیار سختی به نظر برسد ولی شما نباید از وب سایت های همکاری کپی بردارید کنید. باید خودتان بنویسید یا بازنویسی کنید.
در هنگام بازنویسی مطالب خود، بازدید خود را با استفاده از سرویس آنالیزور گوگل، بررسی کنید، بازید مطالب تکراری و بازید آن پس از بازنویسی را مقایسه کنید، حتما رتبه بندی شما تغییر کرده است. در حین بازنویسی مطالب خود، همواره ذهن شما باید به فکر حفظ مخاطبان باشد. ( یعنی دقیقا باید محتوا را برای بازدیدکنندگان بنویسید.)

فکر خود را فقط به گوگل متمرکز نکنید!

اگر 80 درصد ترافیک شما توسط گوگل تامین می گردد من برای شما بسیار نگرانم. همیشه منتظر اتفاقات شگفت انگیز از طرف گوگل با کوچکترین تغییرات الگوریتمیک باشد. گوگل تعهدی نداده که وب سایت شما را همیشه به عنوان یک وب سایت خوب بشناسد!

 اگر گمان می کنید که باید مثلا چگالی کلمات را با درصد های مختلف خاصی فدای روانی و گیرایی متن کنید سخت در اشتباهید.

به دنبال راه هایی همچون بازاریابی ایمیلی، شبکه های اجتماعی، بازاریابی ویدئویی و … باشید، این منابع ترافیکی در صورت بروز افت رتبه در گوگل، نگرانی شما را کم خواهد کرد.
پیشنهاد می کنم یک نقشه راه برای خود داشته باشید و تمامی کارها را با آن به انجام رسانید و مثل ما هیچ اتکایی به هیچ موتور جستجویی نداشته باشد. موتورها از نظر من فقط شتاب دهنده ترافیک هستند نه گرداننده ترافیک!

به فکر یک برند باشید و در نهایت به برند تبدیل شوید حتی برای سئو هم بهتر است

شما وقتی یک نام تجاری را به خود اختصاص می دهید، طیف بزرگی از خریداران به سمت شما سوق پیدا می کنند در حالی شما در گذشته ( زمانی که بر روی برند تمرکز نداشتید) همین محصولات را ارائه می دادید ولی عنوان تجاری یا برندی خاص نداشته اید.
دلیل این برجستگی چیست و چطور می توان یک برند یا یک برجستگی در خدمات و یا حتی وب سایت ایجاد کرد؟ من می توانم چند راهکار مختصر برای به فکر فرو رفتن شما بیان نمایم. سعی کنید چنین سئوالاتی از خود بپرسید :

  • آیا خدمات استثنائی که به مشتریان خود می دهید، شما را متمایز کرده است؟
  • تجربه مشتریان از شما چگونه است آیا ایشان را اغنا کرده اید؟
  • آیا شما را همراه با یک حال و هوای خاص به یاد می آورند ؟
  • ایشان چطور شما را به دیگران معرفی می کنند؟
  • آی مشتریان شما به خررید از شما وفادارند؟

منظور از این دیدگاه این است که فکر کنید چه موضوعی شما را منحصر به فرد می سازد؟ سعی کنید یک نام تجاری منحصر به فرد برای خود انتخاب نمایید و در وب نیز جایگاهی منحصر به فرد داشته باشید.

چرا بازاریابی ایمیل را برای شروع امتحان نمی کنید؟

 همیشه به جایی دل ببند که دیوارش بلنده !

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گــذاری