پایگاه علمی پژوهشی بازاریابی و برند سازی دیجیتال

اولین قدم در راه اندازی کمپین تبلیغاتی در گوگل – PPC یا تبلیغات کلیکی

کمپین تبلیغاتی
0 124

در ابتدا بهتر است شما را با کمپین های PPC که خود یک تجارت محسوب می شوند ، آشنا کنیم :
کلمه PPC ، مخفف Pay Per Click می باشد ، PPC بهترین ، ساده ترین و موثرترین روش برای آگهی دهندگان و تبلیغ کنندگان اینترنتی ، جهت بدست آوردن بهترین موقعیت برروی موتورهای جستجوگر می باشد. تبلیغات PPC همان تبلیغات کلیکی معروف هستند ، وقتی اشخاص بر روی یک متن یا تصویر تبلیغاتی شما کلیک می کنند ، مبلغی به حساب شما واریز می شود ، تبلیغات کلیکی PPC عملاً می تواند در گرفتن ترافیک بسیار هدفمند و به مقدار زیاد برای وب سایت شما، بسیار فوق العاده عمل نماید.البته اجرای یک کمپین PPC کار آسانی نیست ، این کار نیاز به صرف زمان زیادی  داشته و باید بر روی بودجه و زمان خود سرمایه گذاری کنید.
یک اشتباه بزرگ در تبلیغات، استفاده از کلید واژه ها ،  بدون یک برنامه ریزی روشن است یا به عبارتی دیگرقبل از اینکه بدون هیچ مقدمه و بررسی به اصطلاح بپرید وسط موضوع .

 فاکتور مهم در تبلیغات در گوگل که باید در نظر بگیرید:

اهداف تبلیغات شما:

در ابتدا باید هدف خود را از ایجاد چنین تبلیغی مشخص نمائید ، باید به کلمات کلیدی ، محتوای آگهی ،  و موارد دیگر توجه نمائید ، هدف یک نام تجاری ، تفاوت بسیار زیادی با فقط فروش یک محصول دارد .یکی از اهداف وب مستر برای ایجاد تبلیغات کلیکی ،کسب محبوبیت در موتورهای جستجو می باشد.

بودجه تبلیغات در گوگل :

فاکتور بعدی مربوط به بودجه شما می باشد ، شما باید کل بودجه خود را با توجه به تبلیغات ماهانه و روزانه تقسیم بندی کنید ، اگر بودجه شما کم باشد ممکن است که شما در کمپین خود با کلیک های زیادی مواجه نشوید ، با این حال اگر شما دارای بودجه کمی هستید ، سعی کنید فقط به کمپین خود فوکوس کنید و سراغ دیگر موارد تبلیغاتی هزینه بر  نروید.

ارتباط کلمات کلیدی :

با توجه به موارد فوق ، اگر شما بخواهید تمرکز خود را بر روی کلمات کلیدی قرار دهید  و هدف کار خود را بر این اساس برقرار نمایید ، این کار با هر بودجه ای قابل اجراست ، ولی این کار بودجه شما را افزایش خواهد داد ، این کار باعث می شود که در میزان رتبه جستجو ، قدرتمند شوید.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی :

زمانی که به یک برنامه ریزی روشن رسیدید و ۳ فاکتور هدف ، بودجه ، و ارتباط را در نظر گرفتید ، می توانید شروع به تحقیق در مورد کلمات کلیدی مناسب نمائید ، برای ایجاد کلمات کلیدی مناسب ابزار های زیادی هم رایگان و هم غیر رایگان وجود دارد .
سعی کنید در انتخاب کلمات کلیدی کمی هوشمندانه رفتار کنید ، با دقت کلمات کلیدی مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. سعی نکنید با یک و یا دو واژه در کلمات کلیدی رقابت ایجاد نمایید ، همانطور که می دانید همواره رقابت بین یک یا دو کلمه کلیدی بسیار تنگاتنگ است  ،  در اینصورت باید کارهای زیادی را برای دریافت هر کلیک انجام دهید . اما راهی دیگر نیز هست ، شما می توانید روی عباراتی تمرکز کنید که که دارای بیش از ۳ کلمه کلیدی باشند  ، این تعداد کلمات کلیدی   ، ممکن است شما را در جایگاهی مناسب از نظر رتبه بندی کلیکی برساند ، همچنین به ساختار سلسله مراتبی کلمات کلیدی خود نیز توجه کنید : مثلا فرض کنید شما می خواهید با استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل یک مجموعه کالا به نام دوچرخه ایجاد نمائید ، حال برای اینکه این مجموعه  در موتورهای جستجو شهرت یابد ، باید به دنبال کلمات کلیدی مناسب باشید ،  برای انتخاب کلمات کلیدی می توانید از کلماتی همچون “دوچرخه جاده ” ، “دوچرخه کوهستان ” ،     “دوچرخه جاده ای ارزان قیمت” ، “دوچرخه های حرفه ای کوهستان” استفاده نمائید .
پس از اینکه نحوه ایجاد کلمات کلیدی را فهمیدید ، زمان آن است که مضامین سایت خود را از طریق ابزار های ساخت کلمه کلیدی  ، کشف کنید ، سپس ساختار حساب خود را که دریافت و واریز است یک سر و سامانی بدهید  و پس از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی ، گروه بندی های تبلیغات خود را مشخص کنید مانند لوازم خانگی و … سپس کلمات کلیدی را در هر مجموعه ی  سایت خود استفاده نمائید  و پس از انجام تمامی این کار ها منتظر مشاهده اولین کلیک تبلیغاتی باشید.
برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی شما نیاز به سازماندهی اطلاعات خود دارید ، همانند پوشه بندی فایل های خود ، در ضمن فراموشتان نشود که بودجه و هدف نقش اساسی را در این سازماندهی بازی می کند .
در قسمت پائین ما یک تصویری را قرار داده ایم ، که نحوه سازماندهی این کمپین را به نمایش می گذارد :

تکنیک های تبلیغات در گوگل
تکنیک ها و راهکار های تبلیغات در گوگل

همانطور که ملاحظه می نمائید ، حساب شما در راس کار قرار دارد ، و پس از آن کمپین های تبلیغات ایجاد شده است  که هر کمپین تبلیغاتی شامل گروه های مختلف و کلمات کلیدی متعددی می باشد.

تبلیغات و گروه های تبلیغاتی :

برای ایجاد یک گروه تبلیغاتی دو اصل را با در نظر بگیرید :ارتباط و عمل ، این دو اصل اثرات کمپین های تبلیغاتی شما را افزایش می دهد .
گروه تبلیغاتی شما باید دارای کلمات کلیدی مرتبط به یکدیگر  و آگهی مربوط به خود باشد ، تبلیغ یا تبلیغات شما باید به یک صفحه مربوط به تبیلغ مورد نظر لینک شود یا به عبارتی هر کدام از تبلیغات باید دارای صفحه و آدرسی منحصر به فرد باشند ، همچنین توجه به عنوان URL در این بخش بسیار مهم است ، همواره سعی کنید عنوان هر صفحه ، مربوط به کالای مورد نظر باشد ، به تصویر زیر نگاه بیندازید :
همانطور که تصویر را ملاحظه نمودید ، در قسمت اول ، یک گروه  تبلیغاتی با آدرس MountainBikes
ایجاد شده است ، در این آدرس شما فقط لیست  دوچرخه های کوهستان راه مشاهده خواهید نمود  و در قسمت دوم ، با ورود به صفحه مورد نظر ، شما تنها لیستی از دوچرخه های جاده را مشاهده خواهید نمود ، عنوان url برای موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت می باشند .

اجرای کمپین تبلیغاتی :

با توجه به ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت شما ، مطمئن شوید که هیچ مشکلی در اجرای کمپین نیست ، همچنین در روز های اول راه اندازی به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنید تا همه ی اجزای به درستی کار کند ، برای این تجزیه و تحلیل شما نیاز به اجرای مطالب فوق می باشید ، پس از اینکه از درست کار کردن کمپین های تبلیغاتی خود مطمئن شدید ، در آینده  می توانید سرعت رشد خود را افزایش دهید ، می توانید فهرست کلمات کلیدی خود را گسترش دهید ، گروه های آگهی خود را افزایش بدهید ، به مرور می توانید به وسعت کمپین تبلیغاتی خود بیفزایید. با این کار با افزایش بازدید و افزایش درآمد خود می توانید با افزایش سود دهی بودجه تبلیغاتی خود را نیز افزایش دهید.

سخن های پایانی :

راه اندازی یک تجارت با استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل ، یک سفر جالب و با ارزش است ، اما این سفر برای شما نیست ، این سفر برای صعود به جایگاهی مناسب در موتورهای جستجو می باشد.
ابزارهای جدید ، با تکنولوژی های جدید همواره در دسترس هستند ، فقط یادتان باشد که که این کار را هوشمندانه انجام دهید . همیشه سعی کنید کمپین های تبلیغاتی PPC  خود را آزمایش نمایید و همچنین تبلیغات خود را با یکدیگر مقایسه کنید و ببنید که کدام یک بیشترین بازدید و کلیک را داشته است .
در صورت امکان از شخصی برای دریافت مشاوره بهره مند شوید  در واقع نحوه درست انجام این کار را یاد بگیرید  ، تبلیغات کلیکی برای ترافیک سایت شما بسیار حائز اهمیت می باشند ، اما اگر شما بخواهید تنهایی این کار را انجام دهید و از هرگونه مشورت و مشاوره استفاده نکنید ، ممکن است این کار برای شما به یک غول پول خوار تبدیل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.