webbranding

اعتماد سازی برند

اعتماد سازی برند

زمانی که صحبت از موفقیت در کسب و کار و تجارت می شود ، همواره داشتن اعتبار بین مخاطبان و مشتریان حرف اول را می زند ، به عبارت دیگر ، یکی از مهمترین راهکار ها و یا شاید تنها راه برای ایجاد شهرت برای یک برند یا یک تجارت ، کسب اعتبار بین مردم و مخاطبان باشد .

زمانی را تصور کنید که یک مشتری از حضور در شرکت یا تجارت شما و یا کار کردن با برند شما لذت می برد ، این کار علاوه بر افزایش در آمد شرکت ، احساس خوبی را نسب به شغل و کار به شما می دهد ، اما به عنوان مثال یک فروشنده اتومبیل را در نظر بیرید که ، تجارت او با دروغ پایه ریزی شده است ، در این صورت این فروشنده به هیچ عنوان ، اعتباری بین مشتریان خود نخواهد داشت ، در ضمن عدم کسب اعتبار و یا دروغ به مشتری دیگر چیزی نیست که بتوان در آینده آن را دوباره کسب کرد ، برای کسب اعتبار تنها راه این است که کار خود را از اول درست شروع کنید.
هدف شما نباید این باشد که مشتری محصول شما را بخرد و برود ، اگر هدف شما این است که اعتبار کسب کنید ، باید به تعهدات خود نسبت به محصول تولید شده توسط خود ، عمل نمائید ، در این صورت است که مشتری ممکن است دوباره و دوباره از شما خرید کند ، علاوه بر خرید ، می تواند برند و تجارت شما را نیز تبلیغ نماید.
اصولا واژه برندینگ در اعتماد سازی فشرده شده است ، در اصل شعار برندینگ ایجاد اعتماد و وفاداری است ، تنها راه برای اعتماد سازی ، وفاداری به تعهدات خود از اول شروع کار تجارت می باشد.

البته راه های دیگری نیز هستند که برای جلب اعتماد مشتری بسیار ارزنده و مفید می باشند ، ما سعی کرده ایم تمامی این موارد را در این مقاله ذکر نماییم:

1) داشتن یک وب سایت حرفه ای

یک سایت خوب با دامنه و قالب زیبا و کاربر پسند برای برند و تجارت همواره می تواند در اعتماد سازی مفید باشد ، این کار علاوه بر جذب مشتریان می تواند اعتماد به نفس شما و تجارت شما را افزایش دهد.

2) گرفتن تصویر از محیط شرکت و یا قرار دادن تصاویر مربوط به کار تجارت شما

سعی کنید تصاویری از محیط شرکت ، سمینارهایی که برگزار می کنید و دیگر موارد این قبیل را در سایت خود منتشر کنید ، این کار می تواند برای جلب اعتماد مشتریان بسیار ارزنده باشد.

3) هدف شما باید مشتریان باشد

تنها هدف کار خود را به مشتریان و ارائه خدمات به آنها قرار دهید ، مهمترین عنصر در اعتماد سازی ، مشتریان و مخطبان هستند ، اگر آنها تجارت شما را نشناسند و یا خاطره خوبی از برند شما نداشته باشند ، می توانند مانعی بزرگ در کار شما باشد.

4) ایجاد یک ایمیل حرفه ای

سعی کنید حتما یک ایمیل با آدرس دامنه خود و به صورت رسمی ایجاد نمائید ، این نام ایمیل نباید در بر گیرنده آدرس شخصی باشد مثلا Yourname@example.com ، سعی کنید آدرس ایمیل خود را ، نام شرکت قرار دهید.

5) کارت ویزیت طراحی کنید

سعی کنید حتما یک کارت ویزیت برای برند خود ایجاد نمائید ، این کار می تواند بسیار مهم و ارزند برای اعتماد سازی باشد ، در ضمن نیازی نیست که تمام خدماتی که را که ارائه می دهید را در این کارت ذکر نمائید ، تنها کافیست هدف و شعار اصلی سایت خود را در کارت ویزیت درج نمائید.

6) از سایت های معروف لینک دریافت کنید

دنیای اینترنت ، تشکیل شده از لینک ها هستند ، در اصل لینک ها هستند که اینترنت و صفحات آن را به یکدیگر ارتباط می دهد ، دریافت لینک از سایت های معروف و با ارزش می تواند امری هوشمندانه در اعتماد سازی  برند و برند سازی باشد .
راه های دیگری نیز در برند سازی مفید است همانند شرکت در شبکه های اجتماعی و ایجاد گروه و پروفایل در اینگونه سایت ها، در اصل برقراری ارتباط با دوستان و مشتریان در اینگونه شبکه ها می تواند بسیار مفید باشد

سخن پایانی

در نهایت به خود و توانایی های شرکت باور داشته باشید و همواره دیدی مثبت به کار و برند خود داشته باشد ، تنها در این صورت است که می توانید تبدیل به یک متخصص در اعتماد سازی برند شوید .
نظرات خود را با ما در میان بگذارید ، برقراری نظرات یکی دیگر از راه های ارتباطی است و سعی کنید حتی نظرات منفی راجع به برند و سیستم کاری خود را حتی المقدور منتشر کنید و مراتب تاسف خود را بیان فرمایید و بگویید در رفع این کاستی تلاش می کنید.
منتظر نظرات شما هستیم.

داغ ترین مقالات
دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گــذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin